W wielu firmach niezbędne jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z takich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle korzystnie sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie tego typu dokumentów drukuje się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Dzisiaj na rynku jest niezwykle dużo programów, których zadaniem jest pomagać w błyskawicznym i bezbłędnym drukowaniu dokumentów. Do wyboru są bezpłatne programy jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego nimi kupującego. Bezpłatne wersje najczęściej mają mocno ograniczone możliwości, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się sprawdzają. Bywa, iż firmy trudniące się tworzeniem oprogramowania oferują możliwość zwiększenia funkcjonalności programów darmowych poprzez dokupienie opcji dodatkowych. Jednak niezwykle wiele firm decyduje się od razu na komercyjne wersje programów do faktur, uznając iż oferują one nie tylko więcej możliwości, ale także mają znacznie lepsze wsparcie techniczne a także dostarczane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Coraz częściej oprogramowanie do wystawiania faktur realizowane są na indywidualne zamówienie firm. W takiej sytuacji najczęściej istotnym aspektem jest falt, aby był on jak najdokładniej zintegrowany z oprogramowaniem magazynowym i sprzedażowym konkretnej firmy, co umożliwia bardzo łatwe aktualizowanie stanu towarów w czasie wystawiania faktury. Obecnie koszty związane z wykonaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są bardzo niskie, ze względu na rosnącą ilość firm, które się tym trudnią.

Jakie funkcje powinien mieć program do fakturowania

Dobre programy do fakturowania powinno posiadać kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez problemów. W pierwszej kolejności powinien zapamiętywać dane kontrahentów, dla których drukowane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić pola odszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie czy nazwisku. Dobrze, jeśli daje także możliwość podglądu wszystkich dokumentów wystawionych dla określonego klienta. Obecnie także ważną kwestią jest to, by program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie informacji, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

Źródło – http://szybkafaktura.pl/blog/